Kominki

Kominki z granitu Piła to właśnie my! Nasza oferta bogata jest w najlepsze kominki wykonane z materiałów, które cechują się właściwościami, jakie powinien posiadać każdy tego typu element – mowa oczywiście o niepalności, a także wysokim gromadzeniu ciepła wytworzonego podczas palenia. Kamień naturalny na kominek to prawdziwy hit nie tylko w kwestii użytkowania, lecz również w pożądanej współcześnie estetyce. Nie od dziś uważa się bowiem, że kominek jest swoistym sercem domu. Dlatego musi on być niezawodny w zimne dni, a także stylowy; nadawać wnętrzu blasku i przyciągać wzrok gości. W kwestii estetycznej ważna jest obudowa kominka z kamienia – obecnie istnieje wiele różnych sposobów na to, jak skutecznie obudować swój kominek, aby zyskać efekt „wow”. Nasze kominki spełniają wszystkie standardy – w kwestii bezpieczeństwa i zachowania przy tym pięknego wyglądu.

Kominek obudowany kamieniem granitowym – prawdziwy hit nowoczesnego salonu

Granit jest skałą magmową, wyróżniającą się przede wszystkim właściwościami fizycznymi – jest bowiem jednym z najtrwalszych surowców na świecie; wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury, znakomicie nadaje się do wykorzystania właśnie w salonie. Należy tu wspomnieć o niskiej porowatości kamienia – choć większość osób nie zwraca na to uwagi, jest to istotny element, który odpowiada na często zadawane przez właścicieli kominków pytanie – „czemu u sąsiada błyszczy, a u mnie nie?”. Chodzi tu właśnie o porowatość. Im większa porowatość, tym wyższe pochłanianie brudu i kurzu. Mówi się, że kamienie o wyższej porowatości są niczym gąbka – granit nie należy do tej grupy. Jego niska porowatość sprawia, że brud nie jest wchłaniany przez kamień. Odpowiednia impregnacja sprawi, że kominek w kamieniu po czasie użytkowania (najczęściej przez połowę jesieni i całą zimę) nie będzie okopcony. Kamień do obłożenia kominka jest łatwy w czyszczeniu – ściereczka i woda w zupełności wystarczą, by doprowadzić go do porządku.

Kominki – pytania i odpowiedzi (FAQ)

#1 Wykończenie kominka kamieniem – czy to dobry wybór?

Śmiało możemy stwierdzić, że wręcz doskonały! Granit doskonale sprawdzi się w tej misji, ze względu na odporność na wysokie i niskie temperatury, ogień i uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo montaż kominków Piła masz u nas jak w banku! Odpowiednia konstrukcja równa się znakomitemu wynikowi końcowemu. Zaufaj ekspertom i ciesz się swoim kominkiem przez wiele lat!

#2 Jakie są najważniejsze cechy granitu?

Kamień naturalny na kominek taki jak granit, jest ponadczasowy i wyjątkowo trwały. Funkcjonalność jawi się w przypadku, gdy wierzchnia warstwa materiału została uszkodzona. Można ją bowiem usunąć zabiegami i przywrócić dawny urok w mgnieniu oka (jednak takie sytuacje są nieliczne, zważywszy na fakt, że materiał jest bardzo wytrzymały!). Kominki Piła są unikatowe; ich faktura i kolorystyka może być czymś wybiórczym, a przy tym niespotykanym.